Nejprestižnější cena fotbalu pro jednotlivce, Ballon d’Or, byla sdílena mezi Cristianem Ronaldo a Lionel Messi, protože vítězství Kaká v roce 2007 a představa o tom, že někdo jiný zvítězil, se zdají být i ve vysokých standardech roku 2016 zdánlivě zdokumentované. Portugalština je ohromující favorit po sezóně, která vyvrcholila evropským triumfem pro klub a zemi. Barcelona vyhrála La Liga, ale Messiho zmeškaný trest ve finále Copa América a neprovedení první trofeje Argentiny za 20 let ho pravděpodobně vyloučí z páté ceny.Antoine Griezmann a Luis Suárez jsou mimo sázky, zatímco Jamie Vardy je jediný Angličan nominovaný. (Poslední anglický vítěz byl Michael Owen v roce 2001.) Jak tento rok, Ballon d’Or už není Fifa-schválený gong, protože fotbalové tělo světa skončilo jeho šestileté pouto s událostí, který byl řízen Francie Fotbal od roku 1956. Tito blázni se sídlem v Curychu nyní znovu uvedou cenu svého světového hráče roku pod novým názvem, jehož detaily zůstávají povrchní. Snad to rozšíří na 48 hráčů. JARBOREE

Postavte se, pokud máte rádi šipky. Mistrovství světa PDC se stalo základem vánočního sportovního kalendáře a začíná ve čtvrtek znovu (Sky Sports 3, 19:00), jak Gary Anderson vypadá, že si nárokuje třetí po sobě následující titul.World No1 Michael van Gerwen a 14krát vítěz Phil “The Power” Taylor patří mezi další favority v turnaji vlajkové lodi hry. Dvou a půltýdenní akce mají hráči možnost soutěžit o více než 1,5 milionu liber v prize money v Alexandra Palace s finále dne 2. ledna.MIDWEEK PROGRAM

Začíná to vypadat hodně jako Vánoce – ano, je tu spousta zápasů Premier League sestupujících po trati. Návštěva Arsenalu v Goodison Parku (úterý, BT Sport 1, 7.45pm) je nejpřitažlivějším přípravkem v plném kole midweek her. Ve středu je televizní zápas Crystal Palace, který přivítá Manchester United (BT Sport 1, 7.45pm).Jinde, Middlesbrough se na Liverpool a Burnley cestovat do West Ham.SCOTS POT ČERNÝ

Snooker inaugurační Home Nations série dala Liang Wenbo jeho první titul světového žebříčku na anglickém Open v Manchesteru, zatímco Mark King vyhrál v Belfastu po bití Barry Hawkins v napínavém finálovém rozhodování. Předposlední turnaj, Scottish Open v Glasgowu, hostí některé z největších jmen ve sportu, včetně Ronnieho O’Sullivana, který očekává, že alespoň v semifinále začne v sobotu (Eurosport 1, 12:45 hodin). John Higgins, Stephen Maguire a Anthony McGill budou doufat, že místní podpora jim může pomoci udělat dojem na domácím trávníku.