V 70. letech minulého století všichni teenageři snili o tom, že se stanou Cruyffem. “Byl jsem Cruyff a porazil jsem všechny.” Před začátkem zápasu jsem vždy informoval partnery a soupeře: „Jsem Cruyff“. To mě potěšilo. “(© Stefano Borgonovo, italský novinář, kniha„ Born Forward “).

Cruyff vytvořil organizaci, která otevřela více než dvě stě školicích polí pro děti z celého světa. Kodex pravidel organizace vytvořený Cruyffem obsahuje přesně čtrnáct pravidel. První říká: „Hrajte v týmu. K dosažení něčeho musíte zkusit společně. “ Poslední: „Kreativita. V tom je kouzlo sportu. “

Čas velkých bitev. Náhled čtvrtfinále Ligy mistrů
Bavorsko – Benfica
Kde a kdy: 5. dubna 21:45. Mnichov, stadion Allianz Arena
Vítězství v Lize mistrů: 5/2
Předpověď od Alexeyho Verbovského: 4: 1

Čtvrtinové bitvy Ligy mistrů začnou zápasy v Mnichově a Barceloně. Dva, téměř klíčové favority turnaje, dva týmy Josep Guardiola: současný a bývalý, budou hrát s tak odlišnými soupeři.

„Bavorsko“ se může těšit z toho, co padla. Německý superclub dostal v této fázi turnaje jednoho z nejjednodušších protivníků. A poté, co se hrdinský boj proti Juventusu, během něhož se Bavorové pokusili v žánru Munchhausen, pro ně takový protivník podobá nebeské manně. Zdá se však, že Benfice se již před začátkem první hry v Mnichově podařilo rozloučit s Ligou mistrů.

Ve skutečnosti je pro celou konfrontaci jako celek velmi špatné, že první zápas se bude konat v Allianz Aréně. „Bavorsko“ hraje dobře proti portugalským klubům a ve svém oboru je rozptýlí na kousky. V minulé sezóně se v závěrečné fázi 1/8 Porto pokusilo odvážit se, když vyhrálo první zápas 3-1 a vrhlo celou tenisovou tašku v Německu ve formě 1: 6! Ale před návratovým setkáním žili alespoň intriky a někdo dokonce upřímně věřil v „draky“. Tentokrát však veškerá láska a víra tohoto světa skončí zřejmě po prvních 90 minutách konfrontace.