Lewis Hamilton řekl, že byl spokojen s výkonem, který měl nárok na polní pozici pro nedělní mexickou Grand Prix před svým týmovým týmem Mercedesem Nico Rosbergem, ale navrhl, že by mohl jít ještě rychleji.Světový šampión dominoval kvalifikaci a byl dvě desetiny sekundy mimo Rosberga, který se dokázal přiblížit k britskému jezdci jen na jeho posledním horkém kole. Hamilton, který po Rosbergu zachycuje o 26 bodů mistrovství světa, je v jisté podobě po vítězství v posledním kole v Austinu a přivezl ji na Autódromo Hermanos Rodríguez. “Zatím tento víkend prošel dobře,” řekl. “Těším se na závod, dlouhé běhy se zdají být dobré, vůz se cítí skvěle, takže se těším na cestu.” Lewis Hamilton tvrdí, že v mexickém GP stojí pól před týmovým kolegou Nico Rosberg Čtěte více

Mistr světa, který byl rychlejší než jeho týmový kolega ve všech třech trénincích a Q1 a Q2, si však nemyslel, že jeho finální jízda byla tak dobrá, jako by to mohlo být.Jeho návrh je pro Rosberga hrozivý, jako by to byl záměr. “Q3 ve skutečnosti nebylo pro mě skvělé,” řekl. “I když jsem dostal pole, nebylo to skvělé kolo. Měl jsem docela dost vážnou deltu po celou dobu tréninku, ale pak jsem ztratil spoustu času na mém prvním Q3 kole a pak ještě znovu na mém druhém kole. Jen jsem v žádném z nich neuzavřel tři sektory.Kdybych je dal dohromady, myslím, že je tam asi dalších tři nebo čtyři desetiny. “Obtížnost při vyrovnávání teplot pneumatik v kole se zdá být důvodem, proč se domnívá, že by mohl být rychlejší.

p> Má pól, ale je rozhodující, že po pěti špatných startu už v této sezóně dělá dobrý start a byla to otázka, kterou z dlouhodobého hlediska zvažoval z mřížky. “Předjíždění je velmi těžké, takže pozice je všechno,” řekl. “Nemyslím si, že bych byl druhý.” Rosberg přiznal, že se mu podařilo se přes víkend nehnat až do posledního kola v kvalifikaci. “Některé víkendy trvá trochu déle, než abys našel svůj rytmus, a to bylo jedno z těch, které trvaly déle, než to našel,” řekl. “Našel jsem svoji cestu, pochopil pneumatiky a jak je z nich dostat více.” Byl také zklamán, že se mu podařilo lépe. “Pole byl to, co jsem chtěl.Nechápu to, takže to nebyl skvělý den, samozřejmě, “dodal. Rosberg stále má bičovou ruku v boji o šampionát, může si dovolit skončit druhý s Hamiltonem vyhraje ve všech třech zbývajících závodech a pořád má titul, ale zdá se, že poslední hybnost přešla na Hamiltona jako výkonný ředitel společnosti Mercedes, Toto Wolff. “Viděli jsme, jak se to odráží,” řekl. “Singapur byl Nicoův okruh a to samé v Suzuce a Lewise bylo silné v Malajsii a Austinu, tento víkend se zdá být Lewisovou stopou.”