Návrh podněcuje cyklický přístup k seznamu budov, což znamená, že většinou je něco, co by se stoupenci mohli držet jako zimní kousnutí, ať už je to mrkev raného výběru nebo záblesk surového diamantu v rozvojovém roce. V opačném případě se losování nakloní k historickým soupeřům, které zaručují hrdost, budou často na trati, a to i v případě, že vlajková ambice nejsou.

Není to bezchybný model a každoročně se skrze trhliny vyskytuje strana nebo dvě. Chovatelé obvykle trpí chybným posuzováním svého premiérského okna. V této sezoně má Collingwood ještě otevřít, zatímco Richmond je pevně uzavřen. To bylo nikdy víc než pochybnosti. Carlton porazil Piese o třetí AFL vítězství v řadě jako Geelong dolů Eagles na vrchol místě Přečtěte si více

Collingwood období záhuby byl potvrzen po sobotní porážce Carlton.Při zpětném pohledu začal 10 sekund do úvodního kola, když se Lance Franklin oddělil od svého přímého soupeře. Magpies cestují vedle Gabby, pak čelí premiership aspirants Geelong a západní buldoky. 2017 NAB Challenge nemůže dorazit dost brzy.

Konec Richmondu je relevantní pro sezónu může být určen téměř k minutě. Tygři měli v pátek večer šanci punčera proti podmiňovaným trojitým premiérám a v polovině druhého čtvrtletí přistáli kombinaci, která na Hawthorna zapadla proti provaze.

Jedenáct minut po první přestávce Hawthornovo vedení bylo ve hře 16 bodů. Jayden Short zastavil hnilobu a o čtyři minuty později Ty Vickery poprvé zrychlil první ze dvou na okraji Tigrů. Televizní vysílání zmizelo z oslav na komerční přestávku.Když se vrátila, Vickery seděla vedle zmateného Brett Deledio na lavičce na výměnu. Fotbalový svět se dostal do kolektivní apoplexie při pohledu na hrací hvězdokup, který se odvzdušnil, zatímco se bouřila velká bouře. Sedm minut uplynulo, než se Vickery vrátil. Hawks kopli poslední tři branky a nakonec vybojovali přesvědčivé vítěze. Richmondova rallye ve třetím čtvrtletí, která je viděla skokem k 12-bodovému vedení, může vyvrátit argument, který Tygři ztratili zápas, když Vickery chladil trysky.Nicméně to jen zvyšuje vnímání mladých Hawks byl tam pro přijetí a neúspěch zužitkovat jejich první polovina vzestup ilustruje muddled myšlení a špatnou komunikaci, která se vyznačovala Richmonda sezóny.

V 1-6 a 2-5 kampaně z Richmondu a Collingwoodu jsou zdaleka matematicky, ale rozdíl v kvalitě mezi osmi nejlepšími a ostatními by naznačoval, že finálový závod by se o ně neměl týkat. To znamená téměř čtyři měsíce fotbalu a dalších 16 kol bezvýznamného. To je obava nejen pro tyto dvě tradiční síly, ale také pro AFL. Ve čtyřech zbývajících pátečních nočních svítidlech se jedná o jednu z těchto stran, včetně kola 20, která je jeden proti druhému.Po otevření roku s davem přesahujícím 72 000 hráčů Richmond vynesl v Port Adelaide pouhých 27 000 a porazil v pátek večer 50 000 v porovnání s jestřábi, což je nejnižší od tohoto roku od roku 2011. < Battle Richmond v konkrétních obrazech vytváří pozitivní nové vyprávění a poté je jasně sděluje příznivcům, aby zůstali zapojení.Už se nezvedají, ani se snižují s přesvědčením. Dokud se nepřesvědčí přesvědčivý příběh, vakuum bude vyplněno negativitou a spekulací. "Dáváme médiím hlavu na talíři, které hledají?" Zeptal se Peggy O'Neal rétoricky během hasičského cvičení na ABC Grandstand. "Odpověď na to není." Problémem, s nímž O'Neal čelí, je skutečnost, že pokud nebude Damienovi Hardwickovi nabídnuta dlouhodobá rekonstrukce, jako je Ross Lyon ve Fremantle, budou otázky ohledně toho, zda je správný člověk správný pro tuto práci, přetrvávat. Underwritten Hawks odsoudí tygry k dalšímu bídu Přečtěte si více

Nedávné prodloužení Hardwicku do konce roku 2018 by mohlo být sotva trapnější. Dva roky nejsou dostatečně dlouhé na to, aby naznačily důvěru v přestavbu, a ani to není dostatečně krátké, aby umožnilo svým zaměstnavatelům pohybovat se nerozvážně.Motivovaná restrukturalizace fotbalového oddělení se může ukázat jako dostačující, ale může se také ukázat jako okenní oblékání.

Carlton zažil podobnou situaci v minulé sezóně. Ve fotbale bylo zřejmé, že Mick Malthouse má zásluhu, ale změna jízdy umožnila Bluesům změnit příběh, který museli říct. Důležité bylo, že to také změnilo hlasy, které to říkaly. V krátkodobé legendě klubu byl Stephen Silvagni mobilizován, aby uklidnil a jasně promluvil. Brendan Bolton má úkol delší dobu a s nadšením zlatého retrívrového štěně je jeho doručení daleko od jeho bezstarostného předchůdce a další, které se hodí pro obchodní úkol požadovaný pro tuto roli.

Silvagni a Bolton uspěli v přizpůsobení očekávání mnohem bližší realitě.Nespokojenost fanoušků a kontrola médií vzrůstá, když mezi těmito dvěma pozicemi existuje mezera.

AFL má rád propagovat fantazii, že jeho vyrovnávací opatření znamená, že každý tým může začít sezónu s očekáváním vlajky. Stoupenci, kteří se nevyhnutelně drží těchto mýtů a falešné naděje, roste. Naději, které kluby využívají v dlouhých přestávkách. Doufám, že se naučíte, že se naučíte nábor, koučování a vývojové chyby, dokud vrchní úředník nakonec nedoručí špatné zprávy. AFL kluby nejsou ve zvyku pod slibnou a nad dodáním.

Bylo to před šesti lety, kdy Brendon Gale řekl Richmondu, že klub musel užívat svůj lék. Začátek od začátku znovu, tak brzy bude ještě horká pilulka na polykání.