Lak obvinil Suttonová, že jí říká, že “jít a mít dítě” a že je “příliš stará”, aby soutěžila na olympijských hrách v Riu, což spolu s dalšími obviněními, že popsal paralympijské atlety jako “démonky a dívky” vedl k jeho rezignaci jako britský cyklistický technický ředitel v dubnu. Britská cyklistika podporuje stížnost proti Shane Sutton Jess Varnish Přečtěte si více V pátek řídící orgán vydal prohlášení, uznávajíc, že ​​tvrzení lak je zachováno, ale Sutton , který připouští, že návrat na britskou cyklistiku je mimo otázku, zůstává odhodlán vyjasnit jeho jméno. Když mluvil s nedělním telegrafem, australský řekl: “Jsem přesvědčivý, že jsem nevinný.Určitě jsem nikdy Bet 365 nezasáhl známku s Jessem Varnishem nebo jiným sportovcem. ”

Obvinění laku přišla v rozhovoru s Daily Mail poté, co byla propuštěna z britského cyklistického olympijského podium programu – krok, který Sutton tvrdí, že je čistě výkonný.Vart uvítal verdikt v pátek a řekl: “Chtěl bych poděkovat zainteresovaným osobám a účastníkům vyšetřování za jejich čas a úsilí.” Ale Sutton zasáhl časový rozvrh vyšetřování, který vedl nevýkonným ředitelem Alexem Russellem. “Nyní jsem se k nim vrátil a požádal jsem o podpůrné důkazy, abych se pokusil pochopit, jak dospěli k tomuto závěru,” řekl. “Jsem naprosto neochvějná, že žádné Bet365 bonus konverzace se nekonaly tak, a proto jsem požádal o podpůrné důkazy. Kde je důkaz, že se tato konverzace uskutečnila? [Právní opatření] je daleko.Musíme si jen sednout a mluvit s našimi právníky a vidět. ”

Sutton, který v roce 2014 převzal technický ředitel British Cycling od sir Dave Brailsford poté, co přišel na britský cyklus v roce 2002, je hledat zaměstnání jinde, když šetření bylo dokončeno a je nepravděpodobné, že by byl nedostatek nabídek. Očekává se, že Sara Symingtonová převezme Suttona v turbulentním čase navzdory pokračujícímu olympijskému úspěchu v Riu. Ian Drake, generální ředitel, oznámil svou demisi tento měsíc, zatímco Britská cyklistika Bet 365 bude také svolána, aby vysvětlila své kontroverzní využití výjimek pro terapeutické užití (TUE) na parlamentním slyšení v prosinci.